szkoła pilotów, proszę o pomoc

szkoła pilotów, proszę o pomoc

Zastanawiam się nad tym, jakie kursy prowadzą w ośrodku szkolenia lotniczego. To znaczy dla jakiś pilotów? Amatorów czy tylko profesjonalistów?

eriost56

Posty: 3

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi różne szkolenia. Można tam zdobyć licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może odnaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bowiem kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

jeremii6

Posty: 7

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

100%UP

Posty: 7

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

basia44

Posty: 9

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Ptaszyna

Posty: 13

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

Bienkus

Posty: 7

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to sporo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego sporo, niemniej jednak mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś rzeczywiście niezmiernie poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

audi80

Posty: 13

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

pawel253

Posty: 3

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

humer56

Posty: 5

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Iwona3

Posty: 10